Thursday, January 27News That Matters

जापानका प्रधानमन्त्री किशिदाबाट फेब्रुअरीको अन्त्यसम्म अधिकांश सीमा प्रतिबन्धहरू कायम राख्ने घोषणा

1782 Shares

टोकियो, जनवरी ११ –

जापानले फेब्रुअरीको अन्त्यसम्म कोरोनाभाइरसको ओ’मिक्रोन सं’स्क’रणको फै’लावट रोक्नको लागि राखिएको क’डा प्रवेश प्रति’बन्धहरू कायम राख्ने, जापानका प्रधानमन्त्रीले मंगलबार बातएका छन् ।

, यद्यपि मानवीय मुद्दाहरूको लागि केही अपवादहरू हुन सक्ने भनिएको छ ।  गत वर्षको अन्त्यमा ओ’मिक्रोन भेरि’यन्ट देखा पर्दा, विद्यार्थी र जापानी वा स्थायी बासिन्दाका विदेशी परिवारका सदस्यहरू सहित, असाधारण परिस्थितिहरूमा बाहेक सबै नयाँ प्रवेशमा प्रति’बन्ध लगाउँदै जापानले विश्वमा केही कडा सीमा निय’न्त्रणहरू अपनायो।

नियमहरू, जसले केही केसहरूमा परिवारहरूलाई अलग राखेको छ, विरोध र पिटिशन ड्राइभलाई परिवर्तनको लागि आह्वान गरेको छ, र मंगलबार मिडिया रिपोर्टहरूले सरकारले असाधारण अवस्थामा केही नियमहरू सहज बनाउने विचार गरिरहेको छ।

“जी ७  राष्ट्रहरूमा क’डा सीमा नियमहरूको लागि धन्यवाद, हामी ओमिक्रोनको प्रसारलाई न्यूनतम स्तरमा राख्न सक्षम भएका छौं, हामीलाई घरेलु सं’क्रमणसँग ल’ड्न तयार हुन समय दिँदै,” किशिदाले पत्रकारहरूलाई भने।

“मानवीय र राष्ट्रिय हितको परिप्रेक्ष्यमा आवश्यक कदम चाल्दै हामी फेब्रुअरीको अन्त्यसम्मका उपायहरूको वर्तमान रूपरेखा कायम राख्नेछौं।” किशिदाले थपे कि ओमि’क्रोनको बारेमा धेरै अ’ज्ञात रहँदा, यस्तो देखिन्छ कि ग’म्भीर केसहरूको जो’खिम कम छ।

अझै, उनले भने कि देशले १२ वर्ष मुनिका बच्चाहरूलाई को’रोनाभा’इरसको लागि खोप दिन थाल्नेछ। सेप्टेम्बरदेखि नदेखिएको स्तरमा राष्ट्रका धेरै भागहरूमा नयाँ कोरोनाभाइरसका केसहरूको बृद्धिले सरकारले सप्ताहन्तमा अमेरिकी सै’न्य अड्डाहरू होस्ट गर्ने देशका तीन भागहरूमा आपत’कालीन प्रति’बन्धहरू पुन: लागू गरिएको छ ।

यद्यपि जापानमा प्रवेश हाल नागरिक र स्थायी बासिन्दाहरूको लागि सीमित छ, उनीहरूले पनि क’डा परीक्षण र क्वारेन्टाइन नियमहरूको सामना गर्नु पर्दछ। रोयटर्स बाट 

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
4

Leave a Reply

Your email address will not be published.