Thursday, January 27News That Matters

बालुवाटार जग्गा प्रकरण : विजय गच्छदार, दीपकुमार बस्न्यातसहित तीन सय बढीलाई प’क्राउ पूर्जी

1252 Shares

बालुवाटार जग्गा घो’टाला प्रकरणमा केन्द्रीय अनुसन्धान ब्युरोले अनुसन्धान अन्तिम चरणमा पुर्‍याएको छ। अनुसन्धान सकिन लाग्दा तीन सय जनाभन्दा बढीलाई प’क्रा’उ पूर्जी जारी भएको ब्युरोका निर्देशक धिरजप्रताप सिंहले बताए।

प’क्रा’उ पूर्जी जारी भएकाहरू ‘हाइप्रोफाइल’ व्यक्ति छन्। सिंहका अनुसार तत्कालीन भौतिक योजना तथा निर्माण मन्त्री तथा कांग्रेस नेता विजयकुमार गच्छदार, अख्तियार दु’रुपयोग अनुसन्धान आयोगका त’त्कालीन प्रमुख आयुक्त दीपकुमार बस्न्यात, भूमिसुधार मन्त्रालयका त’त्कालीन छविराज पन्त, दिनेशहरि अधिकारी, पूर्वसचिव नारायणगोपाल मलेगोलगायत छन्।

‘तीन सय बढीको हकमा प’क्राउ पूर्जी जारी भएको छ, उनीहरूलाई प’क्राउ गर्न हामी लागिरहेका छौं,’ सिंहले भने।तर, ब्युरोले‘हाइप्रोफाइल’ लाई प’क्रा’उ नगरी अनुसन्धान प्रतिवेदन जिल्ला सरकारी वकिलको कार्यालयमा लैजाने तयारी गरेको बुझिएको छ।‘प’क्रा’उ पूर्जी जारी भएकालाई सकेसम्म अनुसन्धान प्रतिवेदनसँगै अदालतमा पुर्‍याउने हाम्रो योजना छ,’ ब्युरो स्रोतले भन्यो।

बालुवाटार जग्गा प्रकरणमा बिचौलियाको आरोप लागेका शोभाकान्त ढकाल, रामकुमार सुवेदी र माधवी सुवेदीलाई प्रहरीले प’क्रा’उ गरेको थियो। उनीहरू अहिले थुनामा छन्। बाँकी कोही पनि प’क्रा’उ परेका छैनन्।

प’क्रा’उ पूर्जी जारी भएकामध्ये अख्तियार दु’रूपयोग अनुसन्धान आयोगका पूर्वप्रमुख आयुक्त बस्न्यातवि’रूद्ध भ्र’ष्टाचार गरी कालो’धन आर्जन गरेको अभियोगमा सम्पत्ति शुद्धीकरण अनुसन्धान विभागले अनुसन्धान गरिरहेको छ। उनीसँगै छोरा कमल बस्नेत, ज्वाईँद्वय प्रज्जवल अधिकारी र मनोज सुवेदी अनुसन्धानमा छन्।

ती सबैको नाममा गएको सम्पत्तिको मूल्यांकन भइरहेको छ। तर, अनुसन्धानमा रहेकाले बैंकबाट ऋ’ण लिएर अर्को बैंकमा ऋ’ण तिरेको देखिन्छ। बस्न्यातले आर्जन गरेको सम्पत्ति कहाँ छ भन्ने यकिन गर्न विभागका अधिकारीहरू लागिपरेका छन्।

बस्न्यातका परिवारले ठूलो रकम बैंकहरू क’र्जा निकालिरहने गरेको देखिएको छ। ‘एउटा बैंकबाट निकालेको क’र्जा अर्को बैंकबाट तिर्ने गरेको देखिन्छ,’ स्रोतले भन्यो, ‘तर, यति ठूलो रकम क’र्जा किन निकालिन्छ भन्ने पाटो शंकास्पद छ।’

ललिता निवास प्र’करणमा तानिएपछि बस्न्यातवि’रूद्ध अ’ख्तियारले नै सम्पत्ति शुद्धीकरण प्रयोजनका लागि विभागले लेखी पठाएको थियो। लोकमानसिंह कार्की बर्खा’स्तमा परेपछि बस्न्यात अख्तियारको प्रमुख आयुक्त बनेका थिए।सेतोपाटीबाट

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Leave a Reply

Your email address will not be published.