Thursday, January 27News That Matters

उतर कोरियामा पेटभरी खान नपाइने,सरकारले थोरै खान उर्दी जारी गर्यो

1912 Shares

प्योङयाङ – उत्तर कोरियाले आफ्ना नागरिकहरुलाई थोरै खान निर्देशन दिएको छ । सन् २०२५ मा चीनसँगको सिमा नखुल्दासम्म उत्तर कोरियाले आफ्ना नागरिकहरुलाई थो’रै खान निर्देशन दिएको हो ।

खाद्य अ’भा’वबाट उत्तर कोरिया न’रा’म्रोसँग प्र’भा’वित छ । अ’भा’वका का’रण पर्याप्त खान नपाउँदा केही मानिसहरु भो’क’मरीको चपेटामा परेका छन् ।को-भि’ड महा’मारी फैलि’एपछि उत्तर कोरियाले सन् २०२० को जनवरीदेखि चीनसँगको सीमा बन्द गरेको थियो ।

सीमा बन्दपछि देशको अर्थतन्त्रमा ग’म्भी’र अ’सर गरेको छ । उत्पादनभन्दा माग बढेकोले दैनिक उपभोग्य बस्तुको मूल्य आकाशिएको छ ।सन् २०२५ अगाडि चीनसँगको सीमा खुल्ने सम्भावना न्यून रहेको विज्ञहरुले बताउँदै आएका छन् ।‘उत्तर कोरियामा खाद्य सामाग्रीको च’रम अ’भाव छ ।

यही बेला सरकारले हामीलाई अझै चार वर्ष थोरै खान उर्दी जारी गरेको छ ।’ सरकारी अधिकारीहरुको निर्देशनपछि निराश बनेका एक सर्वसाधरणले भने ।स’म’स्या’का बाबजूद उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले विश्वबाट नै एक्लिँदै गएको देशलाई आत्मनिर्भर हुन जोड दिँदै आएका छन् ।

यही जुलाईमा पार्टीको केन्द्रीय कमिटीको वैठकले सर्वसाधरणलाई जमिन खाली नराख्न र उत्पादन बृद्धि गर्न आग्रह गरेको थियो ।राष्ट्रसंघको खाद्य तथा कृषि संगठनले उत्तर कोरियामा यो वर्ष ८ लाख ६० हजार टन खाद्यन्न आवश्यक रहेको जनाएको थियो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Leave a Reply

Your email address will not be published.